NYC Criminal Defense & Immigration Attorneys
Schedule Your Case Evaluation 888.502.8461
Extensive Experience in Aggressive Legal Defense Protect Your Freedom and Future

Karnego Obrońca

Michael Musa-ObregonS. Michael Musa-Obregon

Nasza firma jest kierowana przez S. Michaela Muse- Obregona, byłego prokuratora dla miasta Nowy Jork, który jest bardzo doświadczony w prawie emigracyjnym, deportacyjnym jak rowniez w deportacjach kryminalnych, azylu, sponorowania na zielona karte, obywatelstwa i biznesowego prawa emigracyjnego.

S. MICHAEL MUSA-OBREGON z powodzeniem przeprowadzil kilkadziesiat spraw emigracyjnych zakonczonych pozytywnym werdyktem. Korzystajac ze skutecznej strategii prawnej i solidnej wiedzy prawnej, w połączeniu z głębokim zrozumieniem społeczności emigrantów, którą reprezentuje Pan Musa-Obregon wielokrotnie uzyskiwal nadzwyczajne wyniki dla swoich klientów.

Rodowity nowojorczyk wychowany w dzielnicy na Bronxie, syn emigrantów z międzynarodowych środowisk, Pan Musa-Obregon jest absolwentem Wyższej Szkoły Nauk Srednich na Bronxie (Bronx High School of Science), szkoły, ktora zawsze bedzie miala szczególne miejsce w jego sercu. Uzyskał tytuł licencjata sztuki w historii na Uniwersytecie w Georgetown w 1988 roku i tytul doktora z nauk prawnych na University of Pennsylvania Law School w 1991 roku. Jako student Pan Musa-Obregon pracował jako urzędnik sądowy prawa w Sadzie Federalnym sądu w Filadelfii, późniejszy Sedzia Clifford Scott Greene w Dystrykcie U.S.

Po ukończeniu Penn Law School, Pan Musa-Obregon służył przez kilka lat jako asystent prokuratora okręgowego, rowniez jako kryminalny prokurator i prokurator dla miasta Nowy Jork pod honorowym zwirzchnictwem Sedziego Richarda Browna. Chcąc zrealizować swoje marzenie życia o obronie ludzi, założył swoją prywatną praktykę w 1993 roku.

Pan Musa-Obregon osiągnal wysoki poziom wiedzy w zakresie prawa emigracyjnego i deportacyjnego. Jako badacz w centrum Georgetown University Studiów Emigracji w Waszyngtonie studiował problemy emigracyjne i problemy występujące u meksykańskich pracowników emigrujących do Lubbock, Zachodni Texas. Pod auspicjami USA w ramach Darmowego Projektu Katolickiego ds. Emigracji, gdzie rozpoczął swoją karierę prawną pracujac na poziomie najniższym, broniąc meksykańskich pracowników emigrujących do Lubbock w Teksasie. W Teksasie, Pan Musa-Obregon obsługiwal tysięce aplikacji emigracyjnych pracowników emigrujących i ubiegających się o legalizację i inne świadczenia w 1987 roku. Jego praca zostala zakończona produkcja filmu dokumentalnego na temat emigracji meksykańskich pracowników emigrujących do zachodniegp Teksasu.

Podczas prywatnej praktyki w najbardziej zaludnionym obszarze emigrantów w Stanach Zjednoczonych-Jackson Heights, Queens - Pan Musa-Obregon osobiście bral udzial w obronie w setkach spraw emigracyjnych, począwszy od trudnych sprawach deportacji, do azylu politycznego, poprzez złożone petycje rodzinne, odwołania i wnioski , aby ponownie otworzyć sprawe i doprowadzic do pozytywnego rezultatu. Jako Nowojorski obrońca emigracyjny, pracował z emigrantami z całego świata, w tym Europy Wschodniej, (Polacy, Rosjanie, Ukraińcy, Uzbekistanie, Azerowie, Gruzini, Czesi, Mołdawianie, Bułgarzy, Albańczycy, Serbowie, Chorwaci, itp.), Ameryki Łacińskiej (Kolumbijczycy, Ekwadorczycy, Dominikanie, Meksykanie, El Salvadorianie, Obywatele Hondurasu i Gwatemali, itp.), Bliskiego Wschodu (Palestyńczycy, Jordańczycy, Libańczycy, Egipcjanie, Syryjczycy, Algierczycy, Tunezyjczycy, Marokańczycy, Bahraini, Saudyjczycy , Jemeńczycy, itp.), Karaibow (Jamajczycy, Haitańczycy, Obywatele Barbadosu i Trinidadu, Antyle - i na subkontynencie indyjskim (Hindusi, Pakistańczycy,Obywatele Bangladeszu i Sri Lanki), itp. Obrona emigrantów z bardzo różnych środowisk w tętniącej życiem tyglu Nowy Jork, Pan Musa-Obregon podchodzi z wielkim poswiecenim do specyficznych potrzeb klientow majac na uwadze srodowisko klientów pochodzacych z roznych regionow.

Jako prawnik emigracyjny, Pan Musa-Obregon jest członkiem Amerykanskiego Zrzeszenia Prawnikow Emigracyjnych (American Immigration Lawyers Association) i czlonkiem Projektu Obrony Narodowej Lawyers Guild, jak i czlonkiem Projektu Obrony Nowego Jorku Stowarzyszenia Obrońców Państwa.

Pan Musa- Obregon często zabiera głos w Centrum Nowych Amerykanów w New York Public Library i jest regularnie zapraszanym gościem w różnych miejscach w Nowym Jorku: na uczelniach i uniwersytetach, szkolach wyższych, kościolach, meczetach i świątyniach, gdzie wykłada przed studentami i rodzicami w sprawach dotyczących prawa emigracyjnego, prawa emigrantów i interakcji policji i młodzieży w miescie Nowy Jork. Pan Musa-Obregon bywa komentatorem w hiszpańskiej telewizji i radiofonii, jak rowniez w telewizji Telemundo i w Univision, w MundoHispanoTV i Radio-Wado w kwestiach wpływających na wspólnote emigrantów. Od wielu lat Pan Musa-Obregon jest regularnym gospodarzem wielu programów edukacyjnych i radiowych w sprawach emigracji pod tytulem "Su Mejor Defensa Legal" i tworzy cotygodniowy program telewizyjny "Su Derechos Legales con el abogado Michael Musa-Obregon". Był także gospodarzem w podonych pokazach na "Haiti Radio" i w Radiu "Tropicale" w Crown Heights na Brooklynie. Pan Musa-Obregon jest również reporterem telewizyjnym w MundoHispanoTV i regularnie przeprowadza wywiady w prawnym, politycznym panelu i w świecie rozrywki. Pan Musa-Obregon mówi po hiszpańsku, ma praktyczną znajomość języka francuskiego i rozumie w podstawowym zakresie po polsku i arabsku.

Międzynarodowe nastawienie pana Musy-Obregona rozciaga sie rowniez na obszar muzyki: jest zapalonym fanem muzyki światowej w tym muzyki arabskiej, greckiej, tureckiej i orkiestrowej muzyki tanecznej, w tym salsy i afro-kubańskiego jazzu. Pan Musa-Obregon studiuje perkusję doumbek i konga, timbales i innych instrumentów perkusyjnych, czasami wystepuje razem z muzykami podczas koncertów w klubach i podczas "jam sessions" na obszarze Nowego Jorku i New Jersey. Zajmuje sie rowniez wychowaniem pięknych szczeniat Cocker Spaniel, których zalicza do swoich "najlepszych przyjaciół".

Arlene Gordon-Oliver, Of ​​Counsel

Arlene Gordon-OliverArlene Gordon-Oliver jest konsulem w biurze Musa-Obregon & Wspolnicy wyłącznie w zakresie upadłości. Pani Gordon-Oliver ma ponad 20 letnie doświadczenie w dziedzinie upadłości i w sprawach : dłużnik i wierzyciel praw, reprezentowania dłużników, wierzycieli i powierników w rozdziale 7, rozdziale 13 i rozdziale 11 postępowań w bakruptcji.

W lipcu 2011 Pani Gordon-Oliver została powołana do panelu rozdziału 7 syndyków- spraw upadłościowych przez Departament Sprawiedliwości, aby nadzorować organizowanie, likwidacje i dystrybucje majątku w postępowaniu upadłościowym, w imieniu zarządcy Stanów Zjednoczonych na Region 2.

Przed powołaniem jej jako powiernika upadłości Pani Gordon-Oliver była naczelna w kancelarii Rattet, Pasternak i Gordon-Oliver, LLP, ktora mieści się w Harrison, New York.

Pani Gordon-Oliver również służy jako przewodnicząca Sprawiedliwości w sprawie Greenburgh Miasta Sądu, Westchester County, New York. Pani Gordon- Oliver została po raz pierwszy powołana przez Zarząd Miasta Greenburgh 15 października 2007 roku i została następnie wybrana do Trybunału w dniu 7 listopada 2007 r. na cztero letnia (4) kadencję rozpoczynająca się od 1 stycznia 2008 roku. W listopadzie 2011 roku, sędzia Gordon-Oliver została ponownie wybrana poprzez lawe na drugą kadencję i jest obecnie Seniorem Sprawiedliwości w sądzie.

Pani Gordon-Oliver zdobyła licencjat w Baruch College, City University of New York w 1986 roku, gdzie ukończyła studia z wyróżnieniem, z tytułem licencjata w dziedzinie Business Administration. Zdobyła dyplom prawa na Fordham University School of Law w 1992 roku.

Uprawnienia prawnicze:

Stan Nowy Jork

Stany Zjednoczone Sąd Rejonowy, Poludniowy Distrykt Nowego Jorku

Stany Zjednoczone Sąd Rejonowy, Wschodni Distrykt Nowego Jorku

Stany Zjednoczone Sąd Apelacyjny, drugiego obwodu

BAR Stowarzyszenia:

 • Pani Gordon-Oliver jest członkiem wielu krajowych i lokalnych stowarzyszeń prawniczych, w tym:
 • Katedra, Westchester County Bar Association Upadłość Komitet 2007- obecnie
 • Przewodnicząca Sekcji Prawo Upadłościowe Krajowej Izby Adwokackiej 2001-obecnie
 • Wiceprezes 9-ego Okręgu Sądowego, New York State Bar Association 2011-obecnie
 • Skarbnik, Westchester County Bar Association 2011-obecnie
 • Członkowstwo, Rada Sądownictwa Krajowej Izby Adwokackiej 2008-obecnie
 • Członek Komitetu Nominacji z New York State Bar Association 2009-Sept 2010
 • Wybrany Delegat z IX okręgu sądowego do Izby 2005-2009

Delegaci na New York State Bar Association

 • Członkowskie, Rada Gubernatorów Krajowej Izby Adwokackiej, 2001-obecnie

(Najstarsze i największe narodowe stowarzyszenie "stowarzyszenie afroamerykańskich prawników, sędziów, naukowców prawnych oraz studentów prawa)

 • Były prezes, Westchester Czarny Bar Association 2001-2003

Jest również członkiem Krajowego Stowarzyszenia Sędziów Kobiet, New York State Sędziowie Stowarzyszenia, Westchester Sędziowie Association, Stowarzyszenie Kobiet w państwie dla Nowego Jorku i Westchester Kobiet - Bar Association.

LOKALNA DZIAŁALNOŚC:

Zanim została wybrana do Greenburgh Miasta Sądu, sędzia Gordon-Oliver była członkiem wielu organizacji non-profit, w tym: w Parkway Gardens Obywatelskiego Stowarzyszenia; Komitetu Wykonawczego w Greenburgh / White NAACP Oddziału Plains, oraz Westchester Politycznej Grupy Czarnych Kobiet ''Caucus", Inc sędzia Gordon-Oliver także poprzednio pełniła funkcję arbitra w Sądzie dla miasta White Plains, gdzie pelnila funkcje w sprawach dotyczących drobnych roszczeń toczacych się przed sądem .

NAGRODY I PODZIEKOWANIA:

Pani Gordon-Oliver jest częstym prelegentem na różnych krajowych i lokalnych Stowarzyszeniach Prawniczych (Bar Association) i kontynuuje programy edukacji prawnej.

Dla uznaniu jej osiągnięć, jest dedykowany serwis do spolecznosci prawnikow i społeczności niezrzeszonej, pani Gordon-Oliver jest laureatem kilku nagród i wyróżnień przydzielonych jej przez różne organizacje.

Our Past Clients Share Their Experience

We Want to Help You Succeed
 • “I am blessed and I highly recommend this law firm to anyone struggling with their immigration process.”

  L. L.
 • “Would highly recommend him to anyone with a tough deportation or criminal case.”

  Former Client
 • “If you are looking for an experienced reliable lawyer, you are in good hands with Musa-Obregon”

  Former Client
 • “Every client I referred to him has been satisfied and is still in the country.”

  F. Richard H.
 • “He's always been right on the money.”

  Jimmy A.
 • “Thank you for winning my case and saving my family”

  M. Cruz
 • “My life has changed for the better since I've had Michael and his Team working with me.”

  L. Bela
 • “From first-hand experience, I am certain that clients are safe in his hands.”

  Rene Berrospi, Peruvian attorney
 • “Michael Musa-Obregon is an outstanding lawyer.”

  J.O.
 • “I will definitely recommend you to anyone I come across needing legal work.”

  Albert
 • “Michael's experience in criminal and immigration law is unsurpassed.”

  Rhonda deJean, Immigration Attorney
 • “He's brilliant and cares for his clients with true heart, you could not be in better hands.”

  W. Velez
 • “My attorneys changed my life 360 degrees.”

  Alex D.
 • “Thanks to Mr. Theodore Hartman, Bernardo can now look forward to a positive future in the United States of America.”

  Katharine St. Vincent
 • “Passionate and effective representation of his clients in various courts.”

  Ade Agbayewa, Esq., New York Criminal Defense

Let's Get Started Together

Nothing is more important to us than our clients. That’s why our initial consultations are always free.
 • Please enter your name.
 • This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.