NYC Criminal Defense & Immigration Attorneys
Schedule Your Case Evaluation 888.502.8461
We are Your Team Over a Century of Combined Experience in Your Court

Profile Adwokatow

S. Michael Musa-Obregon

Click Here to Download V-Card

Michael MusaKierowaniem kancelarią zajmuje się S. Michael Musa-Obregon. Jako były prokurator w Nowym Jorku posiada duże doświadczenie zawodowe. Zajmuje się sprawami z zakresu prawa imigracyjnego, kwestiami wysiedlenia, deportacji, azylu.

S. Michael Musa-Obregon to główny obrońca w Musa-Obregon Law PC. W swojej karierze prowadził kilkadziesiąt spraw karnych wielokrotnie uzyskując pozytywne orzeczenie dla swoich klientów. Traktowany jest jako weteran prawa karnego, dlatego doświadczenie w wielu przypadkach pozwala mu uzyskiwać wyrok uniewinniający albo zmniejszający karę.

Pan Musa Obregon posługuje się biegle językiem hiszpańskim, francuskim oraz posiada podstawową znajomość języka polskiego oraz arabskiego.

Reprezentowanie klientów w sprawach karnych oraz imigracyjnych

Reprezentowanie klientów oskarżonych o przestępstwa:

 • Przemoc w rodzinie
 • Morderstwo
 • Zabójstwo
 • Porwanie
 • Napad
 • Włamanie
 • Gwałt
 • Posiadanie broni
 • Posiadanie i sprzedaż narkotyków

Pan Musa-Obregon z powodzeniem reprezentuje klientów oskarżonych o przestępstwa gospodarcze:

 • Oszustwo finansowe
 • Papiery wartościowe
 • Oszustwa podatkowe
 • Pranie pieniędzy
 • Kradzież
 • Sprzeniewierzenie
 • Naruszenie znaków towarowych

Reprezentacja klientów w sprawach z zakresu prawa imigracyjnego:

 • Handel ludźmi
 • Przemyt
 • Fałszowanie dokumentów
 • Nielegalny wjazd do kraju
 • Nadużycia w zakresie małżeństw z imigrantami

Udana działalność w Nowym Jorku

Pan Musa – Obregon w ramach swojej działalności prawnej umożliwia wielu klientom pozytywne rozwiązanie spraw karnych. Korzystanie z jego doświadczenia, które zdobywał przez okres 25 lat pozwala na pozytywne rozwiązanie nawet najtrudniejszych procesów karnych.

W wielu sprawach rozstrzygniętych na niekorzyść oskarżonego w pierwszej instancji Pan Musa – Obregon była w stanie uzyskać pozytywne rozstrzygnięcie w II instancji doprowadzając do wyroku uniewinniającego albo zmniejszającego wyrok.

Wczesne życie i edukacja

Musa – Obregon to emigrant z międzynarodowych środowisk, który wychowywał się w Nowym Jorku. Jest absolwentem Bronx High School of Science. W roku 1988 uzyskał dyplom na Georgetown University, natomiast trzy lata później tytuł doktora prawa na University of Pennsylvania Law School. Jeszcze w czasach studenckich pracował jako urzędnik sądowy przy urzędzie sędziego federalnego w Filadelfii.

Po ukończeniu nauki na University of Pennsylvania Law School pracował jako asystent rejonowy Attorne’y, następnie w zakresie prokuratury karnej w Nowym Jorku pod patronatem Richarda Brown’a. W roku 1993 rozpoczął prywatną praktykę, chcąc zrealizować swoje marzenia o obronie ludzi w sprawach karnych.

Prawo imigracyjne

Przez lata praktyki zdobył wysoki poziom wiedzy specjalistycznej z zakresu prawa imigracyjnego oraz deportacji. W ramach Centrum Studiów Imigracji w Waszyngtonie przez wiele lat zajmował się problemami imigracji w środowiskach ludności meksykańskiej.

To właśnie broniąc meksykańskich pracowników migrujących do Stanów Zjednoczonych rozpoczął swoją pracę w zakresie prawa imigracyjnego. Praca przy obronie tych osób doprowadziła do stworzenia filmu dokumentalnego, w którym Musa-Obregon przedstawia sytuację osób migrujących na teren zachodniego Teksasu.

Praca z klientami z całego świata

W swojej praktyce spotkał się z sektami różnych spraw imigracyjnych, od deportacji po azyl polityczny. Prowadził liczne sprawny odwoławcze oraz kierował wnioski o ponowne rozpatrzenie sprawy imigracyjnej. Ma na swoim koncie współpracę z imigrantami z całego świata, co pozwoliło mu uzyskać wyjątkowe doświadczenie w tym zakresie.

W ramach swojej praktyki w Nowym Jorku współpracowały z imigrantami z całego świata:

 • Europa Wschodnia, (Polacy, Rosjanie, Ukraińcy, Uzbecy, Azerowie, Gruzini, Czesi, Gruzini, Mołdawianie, Bułgarzy, Albańczycy, Serbowie, Chorwaci);
 • Ameryka Łacińska (Kolumbijczycy, Ekwadorczycy, Dominikanie, Meksykanie, El Salwadorczycy, Honduranie, Gwatemalczycy);
 • Bliski Wschód (Palestyńczycy, Jordańczycy, Libańczycy, Egipcjanie, Syryjczycy, Algierczycy, Marokańczycy, Kuwejtczycy, Saudyjczycy, Jemeńczycy);
 • Karaiby (Gujańczycy, Jamajczycy, Haitańczycy, Barbadoszczycy, Trynidadczycy, Antylczycy);
 • Subkontynent Indyjski (Hindusi, Pakistańczycy, Banglijczyków, Lankijczycy);
 • Azja (Koreańczycy, Japończycy, Chińczycy);
 • Osoby z Azji Południowo-Wschodniej (Filipińczycy, Wietnamczycy, Indonezyjczycy, Brunejczycy, Laotańczycy, Tajowie, Kambodżanie);
 • Afryka (Nigeryjczycy, Somalijczyków, Etiopczycy, Gambijczycy, Tunezyjczycy, Togo, Marokańczycy, Algierczycy).

Dzięki tak szerokiej współpracy Musa-Obregon jest w stanie skutecznie zająć się sprawą każdego imigranta, dostosowując swoją działalność do specyficznych kultur tych konkretnych regionów.

Wspomnienia

 • Amerykański Immigration Lawyers Association
 • Projekt Narodowej Gildii Prawników - sprawa imigrantów
 • Projekt New York State Stowarzyszenia Obrońców - sprawa imigrantów

Prezentacje

 • Regularne wystąpienia w Centrum Nowych Amerykanów z New York Public Library
 • Regularne zapraszany na różne uczelnie w Nowym Jorku. Występuje regularnie w szkołach, kościołach, muzeach, świątyniach, gdzie stara się przedstawiać w sposób szeroki wszystkie istotne kwestie związane z prawami imigrantów.

Wystąpienia telewizyjne i radiowe

 • Uczestnik programów telewizyjnych i radiowych w Hiszpanii w sprawach związanych z imigrantami. Wystąpienie w następujących stacjach: Telemundo, Univision, MundoHispanoTV, Cosmovision i radio-WADO
 • Gospodarz programów radiowych traktujących o kwestiach edukacyjnych dla imigrantów
 • Producent cotygodniowego programu: Su Derechos legales con el abogado Michael Musa-Obregón
 • Reporter telewizyjny z MundoHispanoTV przeprowadzających wywiady w sprawach prawnych, politycznych i społecznych.

Inne zainteresowania

Musa - Obregon to nie zajmuje się wyłącznie prawem oraz imigrantami. W kręgu jego zainteresowań znajduje się muzyka z całego świata, taniec. Zajmuje się również graniem na instrumentach perkusyjnych. Czasami występuje również na koncertach w klubach. Do swoich najlepszych przyjaciół zalicza szczenięta Cocker Spaniel, z którymi stara się spędzać swoje wolne chwile.

Juan Carlos Monteza

Juan Carlos MontezaMecenas Juan Carlos Monteza zajmuje się sprawami z zakresu prawa karnego oraz prawa imigracyjnego. Prowadzi sprawy związane z interakcją obu gałęzi prawa. Ostatnie 8 lat poświęcił wyłącznie na reprezentowanie klientów w nowojorskich sądach w zakresie spraw karnych oraz tych związanych z imigracją. Wykazuje wysoką skuteczność w zapobieganiu deportacji. Zajmuje się procesami o posiadanie narkotyków. Reprezentuje swoich klientów w sprawach o napad, kradzież, przestępstwa na tle seksualny, przemoc domową, przestępstwa wobec dzieci, fałszowanie dokumentów. Zajmuje się na życzenie klientów również sprawami dotyczącymi przestępstw gospodarczych.

Od początku swojej praktyki reprezentował klientów różnych sądach na terenie całego stanu Nowy Jork. Zdobył duże doświadczenie, które pozwoliło mu przejść do sądów w Nowym Jorku, gdzie z powodzeniem przedstawia racje swoich mocodawców wielokrotnie uzyskując dla nich pozytywne wyniki. Ma za sobą setki pozytywnie rozwiązanych przypadków prawnych, dzięki którym zdołał wypracować niesamowicie istotne w branży doświadczenie.

Tytuł magistra prawa uzyskał broniąc pracę z zakresu prawa własności intelektualnej w roku 2014 na Uniwersytecie Yeshiva, Benjamin Cardozo Law School w Nowym Jorku. W trakcie studiów był członkiem Towarzystwa Prawnego. Ukończył również studia prawnicze LLB na Uniwersytecie de San Martin de Porres w Limie. W swojej karierze pracował również dla Ministerstwa Pracy w Peru reprezentując osoby biedne w sporach z nieuczciwymi pracodawcami. W czasie studiów odbywał praktykę w Ministerstwie Sprawiedliwości w dziale związanym z aplikacjami więźniów, którzy proszą o łaskę. Licencje na wykonywanie zawodu prawnika posiada na terenie stanu Nowy Jork oraz w Limie. W wolnym czasie stara się podróżować po świecie, interesuje muzyką i literaturą, chętnie gotuje.

Peter Kapitonov

Peter KapitonovPeter Kapitonov wychował się w Nowym Jorku. Jest licencjonowanym prawnikiem, który reprezentuje klientów Musa-Obregon Law PC w New Jersey. Posiada duże doświadczenie w zakresie spraw karnych oraz prawie imigracyjnym.

Absolwent słynnej Bronx High School of Science. Ukończył studia Magna Cum Laude z John Jay College of Criminal Justice w Nowym Jorku. Wyspecjalizował sie w prawie, filozofii oraz historii. Kończył naukę z wyróżnieniem w New York Law School. Jako wcześniejszy żołnierz uzyskał również dwukrotnie tytuł Alfred D. Lerner Schorlaship dla weterana sił zbrojnych, który wykazuje się doskonałością w badaniach prawnych. Przez pewien czas zajmował się w Nowym Jorku sprawami odnoszącymi się do sporów mieszkalnych.

Chciał rozpocząć pracę przy obronie ludzi w związku z czym zdecydował się przyłączyć do Musa-Obregon Law PC. Już w trakcie szkoły prawniczej wykazał się bardzo dużymi zdolnościami w zakresie obrony ludzi w trudnych sprawach. Współpracował z wieloma instytucjami, co pozwoliło mu uzyskać istotne doświadczenie, które stawia go wśród najlepszych pracowników kancelarii Musa-Obregon Law PC. Peter Kapitonov biegle posługuje się językiem rosyjskim, ma na swoim koncie różne nagrody oraz odznaczenia wojskowe. Otrzymał również świadectwo uznania od senatora Carla Andrews’a.

Theodore G. Hartman

Theodore G. HartmanMecenas Theodore G. Hartman to Senior Counsel Trial w Musa-Obregon Law PC. Koncentruje się na sprawach poważnych przestępstw kryminalnych oraz związanych z deportacją.

Zanim dołączył do kancelarii Musa-Obregon Law PC pracował przede wszystkim w zakresie spraw imigracyjnych w Teksasie oraz Luizjanie. Przez jakiś czas zajmował się obroną klientów w sądach imigracyjnych również na terenie miasta Houston oraz Nowy Orlean. Uzyskał doświadczenie w zakresie sprawa karnych prowadząc postępowania w sprawach o morderstwa, gwałty czy przemyt narkotyków. Był członkiem Criminal Justice Act Panel, w ramach którego miał zajmować się obroną klientów oskarżonych przez sąd federalny w Southern District of Texas. Przez dwa lata między 2006 a 2008 rokiem pracował na Urzędzie Obrońcy Publicznego w Nowym Orleanie, gdzie reprezentował osoby, które swoją sprawę karną przegrały w pierwszej instancji i potrzebowały pomocy w zakresie spraw apelacyjnych.

Theodore G. Hartman tytuł doktora prawa uzyskał w roku 2003 na University School of Law w St Louis. Posiada również tytuł licencjata nauk politycznych, który uzyskał w roku 2000 Gettysburg College w Pensylwanii. Przez pewien okres czasu studiował w Sewilli w Hiszpanii. Pochodzi z Nowego Jorku, gdzie obecnie mieszka. Posługuje się płynnie językiem hiszpańskim i obsługuje klientów, którzy potrzebują pomocy prawnej w tym języku.

Patria Pichardo

Patria PichardoMecenas Patria Pichardo to doświadczony prawnik procesowy, który związany jest z Westchester i Rockland. Specjalizuje się obronie karnej, sprawach z zakresu prawa rodzinnego oraz imigracyjnego. Posiada duże doświadczenie marketingowe w związku z czym jest w stanie dla swoich klientów przygotowywać całościowe strategie reprezentowania, które będą gwarantowały najlepsze efekty w sądzie. Nie boi się agresywnej walki o pozyywne rozstrzygnięcie sprawy dla klienta.

Patria Pichardo posiada tytuł Masters of Law w zakresie prawa porównawczego. Tytuł uzyskany w roku 2007 od Pace Law School w White Plains, Nowy Jork. Ma również tytuł licencjata uzyskany w 1996 roku na Papieskim Uniwersytecie Katolickim w Republice Dominikany oraz tytuł licencjata w zakresie politologii uzyskany na City College w Nowym Jorku w 2005 roku.

Prace w zakresie prawa karnego zaczęła pod patronatem Roberta Johnsona w Nowym Jorku. Tam nauczyła się krytycznych rozmów z policjantami, świadkami czy ofiarami, dzięki czemu wykreowała w sobie możliwość tworzenia skutecznej linii obrony. Dzięki dużemu doświadczeniu, które jest obecnie w stanie wykorzystać każdemu klientowi gwarantuje pełen profesjonalizm w trakcie reprezentowania w sądzie. Razem z mężem i synem chętnie korzysta z dobrodziejstw życia kulturalnego w Nowym Jorku.

Patricia Garcia Pantaleon

Patricia Garcia PantaleonMecenas Patricia Garcia Pantaleon jest Trial Prawnik w Musa-Obregon Law PC. Swoje zainteresowanie skupia na sprawach imigracyjnych, karnych oraz cywilnych. Zajmuje się reprezentowaniem klientów przed sądami w Nowym Jorku oraz New Jersey. Pojawia się w sądach imigracyjnych, karnych oraz rodzinnych. Zanim dołączyła do Musa-Obregon Law PC pracowała jako obrońca z urzędu w Luizjanie, gdzie przede wszystkim zajmowała się statusem imigracyjnym.

Pani Garcia to absolwentka Uniwersytetu w Buffalo Law School, gdzie udało jej się zdobyć tytuł magistra prawa w zakresie prawa karnego. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem. Po ukończeniu studiów z sukcesem pełniła funkcję sędziego. Pochodzi z Dominikany i przed ukończeniem amerykańskich studiów prawniczych przeprowadziła również szereg prac w swoim rodzinnym kraju.

Pani Garcia ukończyła z wyróżnieniem z Universidad Iberoamericana gdzie uzyskała tytuł Bachelor of Law , LL.B studiów w 2006 roku. W ramach prywatnej praktyki współpracowała z największymi kancelariami Dominikanie. Zajmowała się sprawami karnymi oraz cywilnymi. Brała udział w pracach zespołu, który zajmował się oszustwami korporacyjnymi w EDEESTE. W roku 2007 oraz 2009 brała udział w pracach Urzędu Prokuratora Generalnego Republiki Dominikańskie, gdzie nadzorowała pracę zespołu prawników, którzy zajmowali się sprawami osób, które były dotknięte przemocą w rodzinie. W latach 2008-2009 była również członkiem zespołu legislacyjnego dla ustawodawcy Dominikańskiego. W Nowym Jorku została członkiem Izby Adwokackiej. Mieszka na Manhattanie ze swoim mężem, również prawnikiem.

Philip J. Velez

Philip J. VelezMecenas Philip J. Velez to Trial Attorney at Musa-Obregon Law PC. Zajmuje się przede wszystkim trudnymi sprawami imigracyjnymi, które związane są bardzo często z zastosowaniem zwolnień, odwołania i próśb o ponowne rozpatrzenie sprawy. Mecenas reprezentuje swoich klientów na terenie Nowego Jorku oraz w New Jersey. Na życzenie klientów może zająć się sprawą również w innych regionach Stanów Zjednoczonych. Jego działania obejmują różne grupy etniczne. Zajmuje się wnioskami o azyl, bierze udział w procesach opartych o Konwencje Genewską, która zakazuje stosowania tortur.

Mecensa Velez zdobył tytuł doktora prawa Hofstra University Law School. W trakcie studiów był członkiem Immigration Law Society. Również w trakcie studiów otrzymał tytuł Bachelor of Arts od Senatu University of Maryland. Jego rodzina pochodzi z Puerto Rico i wychowała w sumie trzech prawników. Mecenas Velez posługuje się biegle językiem Hiszpańskim. Podróżował po Ekwadorze, Peru, Andach oraz Meksyku. Należy do Izby Adwokackiej w Nowym Jorku.

Gloria Arroyave

Gloria ArroyaveGloria Arroyave pracuje jako członek zespołu Musa-Obregon Law PC. Jej specjalizacja to przede wszystkim sprawy z zakresu prawa rodzinnego, przemocy domowej. Zajmuje się obsługą klientów przysyłających swoje aplikacje do Musa-Obregon Law PC.

Zanim wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych była bardzo dobrą nauczycielką w Kolumbii w mieście Medellin. Dzięki temu, że pochodzi z Ameryki Łacińskiej i jest silnie w niej zakorzeniona będzie w stanie wykorzystywać swoją wiedzę w pracy w kancelarii Musa-Obregon Law PC. Obsługując imigrantów z krajów Ameryki Łacińskiej jest w stanie zaproponować im skuteczne rozwiązania problemów dotyczących przemocy w rodzinie, problemów kobiet oraz przestępstw na tle seksualnym. Mecenas Arroyave otrzymała tytuł Bachelor of Arts od Uniwersytetu Antioquia. Posiada dyplom CEDE-Computo College potwierdzający jej przygotowanie w zakresie obsługi komputerów i nowoczesnych technologii. Biegle posługuje się również językiem angielskim i hiszpańskim, ma ukończone studia z CESDE College w Medellin Kolumbia.

Silvia Schnitzer

Silvia Schnitzer
Pani Schnitzer służy jako specjalna Client Liaison & Paralegal w Musa-Obregon Law PC. Jako emerytowana adwokat z Argentyny pani Schnitzer wnosi do zespołu swoje doświadczenie. Jest w stanie pomagać wszystkim członkom zespołu w wypracowywaniu najlepszych strategii prowadzenia spraw dla wszystkich klientów. W ramach swojej kariery mecenas Schnitzer reprezentowała wiele osób oskarżonych o poważne przestępstwa. Dyplom prawa LLB uzyskała na Uniwersytecie w Kordobie w Argentynie.

Zanim dołączyła do zespołu Musa-Obregon Law PC przez ponad 10 lat zajmowała się również sprawami finansów i sprzedaży w Grupie Potamkin. W trakcie pracy uzyskiwała najwyższe wyróżnienia doceniające jej zaangażowanie w obsłudze klientów. Posługuje się językiem hiszpańskim, francuskim oraz angielskim. Należy do Amerykańskiego Stowarzyszenia Tłumaczy.

Our Past Clients Share Their Experience

We Want to Help You Succeed
 • “I don't know how a man who is so busy even gives out his cell phones to his clients for emergencies but to show you how much he feels for his clients, this is the kind of lawyer that he is!”

  Agnieska R.
 • “My attorneys changed my life 360 degrees.”

  Alex D.
 • “Michael's experience in criminal and immigration law is unsurpassed.”

  Rhonda deJean, Immigration Attorney
 • “You are helping me regain faith in our justice system.”

  Sarita P.
 • “Thank you for winning my case and saving my family”

  M. Cruz
 • “Thank you, Mr. Obregon, for helping me and my family. We will never forget this.”

  Former Client
 • “Whether your case is civil or criminal, Mike has the intelligence and knowledge of the law to provide the best possible outcomes for his clients.”

  Roland Larkin, Former Superintendent NY State
 • “Everything you told us was true even when every other lawyer said it couldn't be done!”

  Rocio S.
 • “I am in shock today that I got asylum in the United States. I can't believe it.”

  R.H.
 • “They won my VAWA case. I am extremely grateful for their help.”

  Julio E.
 • “Now we are here to stay and can get green cards.”

  Polish family
 • “I recognize the law firm Musa-Obregon & Associates for its attention and assistance to our entire community.”

  Erick Salgado, NYC democratic Candidate for Mayor
 • “Passionate and effective representation of his clients in various courts.”

  Ade Agbayewa, Esq., New York Criminal Defense
 • “Extremely ethical and a great human being.”

  Former Client
 • “Once you meet this man, you will understand his passion and dedication to you and your case.”

  Kinga N.

Let's Get Started Together

Nothing is more important to us than our clients. That’s why our initial consultations are always free.
 • Please enter your name.
 • This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.