NYC Criminal Defense & Immigration Attorneys
Schedule Your Case Evaluation 888.502.8461
Your Trusted Advocates for Immigration Compassionate, Supportive Guidance for Your Case

Prawnik Emigracji

Michael Musa-ObregonS. Michael Musa-Obregon

Nasza firma jest kierowana przez S. Michaela Muse- Obregona, byłego prokuratora dla miasta Nowy Jork, który jest bardzo doświadczony w prawie emigracyjnym, deportacyjnym jak rowniez w deportacjach kryminalnych, azylu, sponorowania na zielona karte, obywatelstwa i biznesowego prawa emigracyjnego.

S. MICHAEL MUSA-OBREGON z powodzeniem przeprowadzil kilkadziesiat spraw emigracyjnych zakonczonych pozytywnym werdyktem. Korzystajac ze skutecznej strategii prawnej i solidnej wiedzy prawnej, w połączeniu z głębokim zrozumieniem społeczności emigrantów, którą reprezentuje Pan Musa-Obregon wielokrotnie uzyskiwal nadzwyczajne wyniki dla swoich klientów.

Rodowity nowojorczyk wychowany w dzielnicy na Bronxie, syn emigrantów z międzynarodowych środowisk, Pan Musa-Obregon jest absolwentem Wyższej Szkoły Nauk Srednich na Bronxie (Bronx High School of Science), szkoły, ktora zawsze bedzie miala szczególne miejsce w jego sercu. Uzyskał tytuł licencjata sztuki w historii na Uniwersytecie w Georgetown w 1988 roku i tytul doktora z nauk prawnych na University of Pennsylvania Law School w 1991 roku. Jako student Pan Musa-Obregon pracował jako urzędnik sądowy prawa w Sadzie Federalnym sądu w Filadelfii, późniejszy Sedzia Clifford Scott Greene w Dystrykcie U.S.

Po ukończeniu Penn Law School, Pan Musa-Obregon służył przez kilka lat jako asystent prokuratora okręgowego, rowniez jako kryminalny prokurator i prokurator dla miasta Nowy Jork pod honorowym zwirzchnictwem Sedziego Richarda Browna. Chcąc zrealizować swoje marzenie życia o obronie ludzi, założył swoją prywatną praktykę w 1993 roku.

Pan Musa-Obregon osiągnal wysoki poziom wiedzy w zakresie prawa emigracyjnego i deportacyjnego. Jako badacz w centrum Georgetown University Studiów Emigracji w Waszyngtonie studiował problemy emigracyjne i problemy występujące u meksykańskich pracowników emigrujących do Lubbock, Zachodni Texas. Pod auspicjami USA w ramach Darmowego Projektu Katolickiego ds. Emigracji, gdzie rozpoczął swoją karierę prawną pracujac na poziomie najniższym, broniąc meksykańskich pracowników emigrujących do Lubbock w Teksasie. W Teksasie, Pan Musa-Obregon obsługiwal tysięce aplikacji emigracyjnych pracowników emigrujących i ubiegających się o legalizację i inne świadczenia w 1987 roku. Jego praca zostala zakończona produkcja filmu dokumentalnego na temat emigracji meksykańskich pracowników emigrujących do zachodniegp Teksasu.

Podczas prywatnej praktyki w najbardziej zaludnionym obszarze emigrantów w Stanach Zjednoczonych-Jackson Heights, Queens - Pan Musa-Obregon osobiście bral udzial w obronie w setkach spraw emigracyjnych, począwszy od trudnych sprawach deportacji, do azylu politycznego, poprzez złożone petycje rodzinne, odwołania i wnioski , aby ponownie otworzyć sprawe i doprowadzic do pozytywnego rezultatu. Jako Nowojorski obrońca emigracyjny, pracował z emigrantami z całego świata, w tym Europy Wschodniej, (Polacy, Rosjanie, Ukraińcy, Uzbekistanie, Azerowie, Gruzini, Czesi, Mołdawianie, Bułgarzy, Albańczycy, Serbowie, Chorwaci, itp.), Ameryki Łacińskiej (Kolumbijczycy, Ekwadorczycy, Dominikanie, Meksykanie, El Salvadorianie, Obywatele Hondurasu i Gwatemali, itp.), Bliskiego Wschodu (Palestyńczycy, Jordańczycy, Libańczycy, Egipcjanie, Syryjczycy, Algierczycy, Tunezyjczycy, Marokańczycy, Bahraini, Saudyjczycy , Jemeńczycy, itp.), Karaibow (Jamajczycy, Haitańczycy, Obywatele Barbadosu i Trinidadu, Antyle - i na subkontynencie indyjskim (Hindusi, Pakistańczycy,Obywatele Bangladeszu i Sri Lanki), itp. Obrona emigrantów z bardzo różnych środowisk w tętniącej życiem tyglu Nowy Jork, Pan Musa-Obregon podchodzi z wielkim poswiecenim do specyficznych potrzeb klientow majac na uwadze srodowisko klientów pochodzacych z roznych regionow.

Jako prawnik emigracyjny, Pan Musa-Obregon jest członkiem Amerykanskiego Zrzeszenia Prawnikow Emigracyjnych (American Immigration Lawyers Association) i czlonkiem Projektu Obrony Narodowej Lawyers Guild, jak i czlonkiem Projektu Obrony Nowego Jorku Stowarzyszenia Obrońców Państwa.

Pan Musa- Obregon często zabiera głos w Centrum Nowych Amerykanów w New York Public Library i jest regularnie zapraszanym gościem w różnych miejscach w Nowym Jorku: na uczelniach i uniwersytetach, szkolach wyższych, kościolach, meczetach i świątyniach, gdzie wykłada przed studentami i rodzicami w sprawach dotyczących prawa emigracyjnego, prawa emigrantów i interakcji policji i młodzieży w miescie Nowy Jork. Pan Musa-Obregon bywa komentatorem w hiszpańskiej telewizji i radiofonii, jak rowniez w telewizji Telemundo i w Univision, w MundoHispanoTV i Radio-Wado w kwestiach wpływających na wspólnote emigrantów. Od wielu lat Pan Musa-Obregon jest regularnym gospodarzem wielu programów edukacyjnych i radiowych w sprawach emigracji pod tytulem "Su Mejor Defensa Legal" i tworzy cotygodniowy program telewizyjny "Su Derechos Legales con el abogado Michael Musa-Obregon". Był także gospodarzem w podonych pokazach na "Haiti Radio" i w Radiu "Tropicale" w Crown Heights na Brooklynie. Pan Musa-Obregon jest również reporterem telewizyjnym w MundoHispanoTV i regularnie przeprowadza wywiady w prawnym, politycznym panelu i w świecie rozrywki. Pan Musa-Obregon mówi po hiszpańsku, ma praktyczną znajomość języka francuskiego i rozumie w podstawowym zakresie po polsku i arabsku.

Międzynarodowe nastawienie pana Musy-Obregona rozciaga sie rowniez na obszar muzyki: jest zapalonym fanem muzyki światowej w tym muzyki arabskiej, greckiej, tureckiej i orkiestrowej muzyki tanecznej, w tym salsy i afro-kubańskiego jazzu. Pan Musa-Obregon studiuje perkusję doumbek i konga, timbales i innych instrumentów perkusyjnych, czasami wystepuje razem z muzykami podczas koncertów w klubach i podczas "jam sessions" na obszarze Nowego Jorku i New Jersey. Zajmuje sie rowniez wychowaniem pięknych szczeniat Cocker Spaniel, których zalicza do swoich "najlepszych przyjaciół".

ARLENE GORDON-OLIVER

Arlene Gordon-Oliver, Of ​​Counsel

Arlene Gordon-Oliver jest konsulem w biurze Musa-Obregon & Wspolnicy wyłącznie w zakresie upadłości. Pani Gordon-Oliver ma ponad 20 letnie doświadczenie w dziedzinie upadłości i w sprawach : dłużnik i wierzyciel praw, reprezentowania dłużników, wierzycieli i powierników w rozdziale 7, rozdziale 13 i rozdziale 11 postępowań w bakruptcji.

W lipcu 2011 Pani Gordon-Oliver została powołana do panelu rozdziału 7 syndyków- spraw upadłościowych przez Departament Sprawiedliwości, aby nadzorować organizowanie, likwidacje i dystrybucje majątku w postępowaniu upadłościowym, w imieniu zarządcy Stanów Zjednoczonych na Region 2.

Przed powołaniem jej jako powiernika upadłości Pani Gordon-Oliver była naczelna w kancelarii Rattet, Pasternak i Gordon-Oliver, LLP, ktora mieści się w Harrison, New York.

Pani Gordon-Oliver również służy jako przewodnicząca Sprawiedliwości w sprawie Greenburgh Miasta Sądu, Westchester County, New York. Pani Gordon- Oliver została po raz pierwszy powołana przez Zarząd Miasta Greenburgh 15 października 2007 roku i została następnie wybrana do Trybunału w dniu 7 listopada 2007 r. na cztero letnia (4) kadencję rozpoczynająca się od 1 stycznia 2008 roku. W listopadzie 2011 roku, sędzia Gordon-Oliver została ponownie wybrana poprzez lawe na drugą kadencję i jest obecnie Seniorem Sprawiedliwości w sądzie.

Pani Gordon-Oliver zdobyła licencjat w Baruch College, City University of New York w 1986 roku, gdzie ukończyła studia z wyróżnieniem, z tytułem licencjata w dziedzinie Business Administration. Zdobyła dyplom prawa na Fordham University School of Law w 1992 roku.

Uprawnienia prawnicze:

Stan Nowy Jork

Stany Zjednoczone Sąd Rejonowy, Poludniowy Distrykt Nowego Jorku

Stany Zjednoczone Sąd Rejonowy, Wschodni Distrykt Nowego Jorku

Stany Zjednoczone Sąd Apelacyjny, drugiego obwodu

BAR Stowarzyszenia:

 • Pani Gordon-Oliver jest członkiem wielu krajowych i lokalnych stowarzyszeń prawniczych, w tym:
 • Katedra, Westchester County Bar Association Upadłość Komitet 2007- obecnie
 • Przewodnicząca Sekcji Prawo Upadłościowe Krajowej Izby Adwokackiej 2001-obecnie
 • Wiceprezes 9-ego Okręgu Sądowego, New York State Bar Association 2011-obecnie
 • Skarbnik, Westchester County Bar Association 2011-obecnie
 • Członkowstwo, Rada Sądownictwa Krajowej Izby Adwokackiej 2008-obecnie
 • Członek Komitetu Nominacji z New York State Bar Association 2009-Sept 2010
 • Wybrany Delegat z IX okręgu sądowego do Izby 2005-2009

Delegaci na New York State Bar Association

 • Członkowskie, Rada Gubernatorów Krajowej Izby Adwokackiej, 2001-obecnie

(Najstarsze i największe narodowe stowarzyszenie "stowarzyszenie afroamerykańskich prawników, sędziów, naukowców prawnych oraz studentów prawa)

 • Były prezes, Westchester Czarny Bar Association 2001-2003

Jest również członkiem Krajowego Stowarzyszenia Sędziów Kobiet, New York State Sędziowie Stowarzyszenia, Westchester Sędziowie Association, Stowarzyszenie Kobiet w państwie dla Nowego Jorku i Westchester Kobiet - Bar Association.

LOKALNA DZIAŁALNOŚC:

Zanim została wybrana do Greenburgh Miasta Sądu, sędzia Gordon-Oliver była członkiem wielu organizacji non-profit, w tym: w Parkway Gardens Obywatelskiego Stowarzyszenia; Komitetu Wykonawczego w Greenburgh / White NAACP Oddziału Plains, oraz Westchester Politycznej Grupy Czarnych Kobiet ''Caucus", Inc sędzia Gordon-Oliver także poprzednio pełniła funkcję arbitra w Sądzie dla miasta White Plains, gdzie pelnila funkcje w sprawach dotyczących drobnych roszczeń toczacych się przed sądem .

NAGRODY I PODZIEKOWANIA:

Pani Gordon-Oliver jest częstym prelegentem na różnych krajowych i lokalnych Stowarzyszeniach Prawniczych (Bar Association) i kontynuuje programy edukacji prawnej.

Dla uznaniu jej osiągnięć, jest dedykowany serwis do spolecznosci prawnikow i społeczności niezrzeszonej, pani Gordon-Oliver jest laureatem kilku nagród i wyróżnień przydzielonych jej przez różne organizacje.

Our Past Clients Share Their Experience

We Want to Help You Succeed
 • “Very capable and compassionate professional.”

  A. Schwartz
 • “He knows both criminal and immigration law like the back of his hand.”

  Nilay Shastry, Esq.
 • “Every client I referred to him has been satisfied and is still in the country.”

  F. Richard H.
 • “This firm's outstanding dedication has actually inspired me to switch careers. I have recently been accepted to law school and I truly thank Musa-Obregon and Associates for inspiring me.”

  Cristina C.
 • “I will definitely recommend you to anyone I come across needing legal work.”

  Albert
 • “I trust him completely and know he has my best interest in mind.”

  Ronald R.
 • “Everything you told us was true even when every other lawyer said it couldn't be done!”

  Rocio S.
 • “Michael's experience in criminal and immigration law is unsurpassed.”

  Rhonda deJean, Immigration Attorney
 • “He is also a knowledgeable and eloquent trial attorney with exceptional skills.”

  Rami F.
 • “Michael Musa-Obregon is an outstanding lawyer.”

  J.O.
 • “Thanks to Mr. Theodore Hartman, Bernardo can now look forward to a positive future in the United States of America.”

  Katharine St. Vincent
 • “My son has got a good job now and is a free man because of this lawyer.”

  Jaime
 • “Thanks to their hard work got my Work Permit and Permanent Residence in less than two years!”

  Former Client
 • “Passionate and effective representation of his clients in various courts.”

  Ade Agbayewa, Esq., New York Criminal Defense
 • “He thought out of the box and worked until he was able to have a conversation with the DA.”

  Ms Ching

Let's Get Started Together

Nothing is more important to us than our clients. That’s why our initial consultations are always free.
 • Please enter your name.
 • This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.